Вчора
9 січня
8 січня
4 січня
2 січня
1 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
25 грудня
22 грудня
21 грудня
20 грудня
19 грудня
18 грудня

Нардеп Тетяна Скрипка впроваджує на Сумщині принципи безбар’єрності, які ініціювала в Україні перша леді Олена Зеленська

В Україні стартували регіональні конференції з безбарʼєрності “Безбарʼєрна Україна”, в рамках яких відбувається презентація “Довідника безбар’єрності”, створеного за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Сумщина долучається до впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ділиться своїм досвідом та пропонує свої ініціативи. Менторкою руху безбар’єрності у Сумській області стала народний депутат Тетяна Скрипка, яка активно опікується дітьми з особливими фізіологічними потребами. Парламентарка наголошує на доступності експертної допомоги для таких дітей, для чого потрібно підвищувати рівень кваліфікації спеціалістів, що з ними працюють.

“Усі діти, які отримали первинну і вторинну психологічні травми, а також діти з інвалідністю (лише на Сумщині їх 4 тисячі) мають отримати фахову допомогу на різних етапах – від школи до реабілітаційного центру. Мережа центрів має бути розширена, фахівці мають пройти відповідне навчання. Безбар’єрність – це і про повернення можливостей”, – зазначила Тетяна Скрипка.

У ході панельних дискусій конференції з безбар’єрності у Сумах обговорювалося, що зробити, аби люди з різними фізичними і розумовими можливостями почувалися рівними? Чи усі мають однаковий доступ до освіти, роботи і цифрових послуг? Як виховати покоління, толерантне до людей з вадами здоров’я? Як зробити громади дружніми до маломобільних груп населення? Яким мають бути благоустрій і будівництво, аби усунути перепони для кожного?

До заходу приєдналися перший заступник Сумської ОВА Тарас Савченко, Сумський обласний центр для дітей та осіб з інвалідністю, Фонд соціального захисту людей з інвалідністю, Інклюзивно-ресурсний центр №1 Сумської міськради, департамент соціального захисту та управління архітектури Сумської ОВА, батьки дітей з інвалідністю, відомий паралімпієць Микола Педоренко.

«Упроваджуючи безбар’єрність, ми змінюємо мислення, рухаємося вперед, цінуємо життя, поважаючи інших та разом долаємо труднощі,  спільно підвищуємо якість життя для усіх. Сподіваюся, що на Сумщині нам вдасться реалізувати вкрай необхідні соціальні ініціативи безбар’єрності, зробити наше суспільство більш толерантним, обізнаним щодо потреб людей з інвалідністю та створити для них умови, аби їхні будні ставали кращими та зручнішими», – акцентує Тетяна Скрипка.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада підтримала ініціативу народного депутата Тетяни Скрипки щодо впровадження психологічної реформи в школах. Завдяки прийнятому законопроекту вчителі мають не менше, ніж 10% від обов’язкових 150 годин для підвищення кваліфікації, присвячувати навчанню методам розпізнавання психологічних травм. Це сприяє тому, щоб педагоги вчасно прийшли на допомогу учням, яким доводиться переживати стрес через війну.