Вчора
4 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
26 квітня
25 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
14 квітня
13 квітня
12 квітня
10 квітня

Виставка майстрів народних мистецтв відкрилась у Сумському художньому музеї

Виставка майстрів народних мистецтв відкрилась у Сумському художньому музеї ім. Н.Онацького. На ній народні умільці представили роботи з різьблення по дереву, шкіри, вишивки, витинанки, писанкарства та ткацтва, передає suspilne.media.

Майстриня художньої кераміки Галина Жук родом з села Полошки Глухівського району, де у ХІХ столітті добували каолін для порцелянової мануфактури Міклашевського. Розповідає, що на створення робіт її надихнули спогади з дитинства.

«У мене виставлені дві роботи. Одна називається «Куманець тендітний». Тендітний, тому що він вийшов дуже тоненький. І друга робота – ваза гончарна з ліпними елементами, яка називається «Стрічки нареченої». Мене надихнули іще спогади тих весіль, які я бачила в селі на своїй батьківщині, як прикрашали наречену. І мене дуже вражало багато стрічок, віночок такий. Тоді іще не такі були вінки, як зараз», — розповідає майстриня.

Різьбою по дереву Володимир Баюра займається більше десяти років. Мистецтво освоїв самотужки. «Варяги відіграли, в свій час, досить помітну роль в становленні Руської держави, як наслідок, Української держави. Тому така тема – варяг. Один із наших пращурів, тому що, дійсно, ті варяги, які приходили сюди, оселялись, внесли свій генетичний матеріал в наш рід український», — вважає різьбяр.

Народні майстри з різних районів Сумщини представили найкращі твори у художньому музеї

Майстриня з витинанки Світлана Бідна представила свою роботу «Світло Дерева життя». «Вирізання серветок, вирізання до Новорічного свята сніжинок – це і є витинанка. Але професійно займаюсь десь із 2013 року, мені це дуже сподобалось. «Дерево життя» — це саме за себе говорить, що спрямоване на процвітання, це як генетичний код нації», — розповідає пані Світлана.

Народні майстри з різних районів Сумщини представили найкращі твори у художньому музеї

Виставка має назву «Кращий твір року» і проводиться в музеї щороку, говорить заввідділом декоративного мистецтва Ірина Яніна. «Звісно, що майстри кожен рік чекають на таку подію. Представлено понад 180 експонатів в тринадцяти номінаціях. Майстри з різних куточків Сумщини: Шостка, Охтирка, Кролевець, Тростянець, Лебедин і, звичайно, Конотоп», — розповіла Яніна.

Народні майстри з різних районів Сумщини представили найкращі твори у художньому музеї