У Глухові помер чоловік, який перехворів коронавірусом «на ногах»
У Глухові такого ще не було за весь період пандемії: за тиждень — 90 нових випадків підтвердженого ковіда, а за останню добу — 28. До того ж і вмирають від небезпечної інфекції глухівчани майже щодня. Так, наприклад, чоловікові, який помер вчора в Глухівської лікарні, був 71 рік. Коло контактних осіб — звужене до двох чоловік: він і його дружина, яка теж практично не виходить з дому.
Пенсіонер тривалий час був хворий на коронавірус, але на симптоми не звертав ніякої уваги і навіть не вимірював температуру: вона у нього була трохи підвищена, а значить — найнебезпечніша. Списуючи все на сезонне нездужання, глухівчанин переносив все «на ногах». А коли нарешті звернувся до лікаря, було вже надто пізно. Пенсіонера врятувати не вдалося, пише shans.com.ua.
Як розповіла завідуюча Глухівським відділенням Сумського лабораторного центру Марина Матвієнко, на сьогодні ситуація з ковідом в райцентрі досить напружена — 142 активних хворих, 34 госпіталізовані. Двоє хворих — старше 65 років, решта — молодші. Дітей серед людей з підтвердженим ковідом немає.
Щодо кола контактних осіб, то завдяки тому, що аналізи зараз обробляються довго, всі глухівчани і жителі району з підозрою на небезпечну інфекцію перебували вдома на самоізоляції з 26-27 жовтня. Тож вийти в маси і заразити оточуючих вони не встигли. І все ж ситуація вимагає негайного переосмислення у населення. Адже, навіть незважаючи на страхітливі цифри, в Глухові до сих пір є люди, які не вірять, що дане захворювання під назвою «коронавірус» дійсно існує і несе небезпеку людству.
Марина Матвієнко не виключає, що якщо так справа піде й далі з кількістю захворілих, то населений пункт може потрапити в червону зону і масово піти на самоізоляцію. Вона наполегливо рекомендує громадянам обмежити всілякі контакти, виходити з дому лише за потребою і берегти себе.
«Останнім часом вірус мутував, — коментує завідувачка. — Якщо раніше хворіло менше людей і практично всі вони потребували стаціонарного лікування, то зараз, навпаки, заражених багато, але лише мала частина переносить коронавірус важко і потребує госпіталізації. На даний момент 80% людей переносить ковід в легкій формі. Знаю, що в Інтернеті глухівчани скаржаться на те, що лікарі відмовляються класти в лікарню людей навіть з 30% ураження легень. Так ось, в даному питанні лікарі керуються клінічними показаннями хворого, а не бажанням людини лягти в стаціонар. Якщо ми будемо займати ліжка пацієнтами, які можуть пролікуватися вдома, то не зможемо надати допомогу тим, кому вона дійсно необхідна, тобто людям з супутніми захворюваннями, які перебувають у групі ризику».