Вчора
8 січня
4 січня
2 січня
1 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
25 грудня
22 грудня
21 грудня
20 грудня
19 грудня
18 грудня
16 грудня

Валентина Домінас про підсумки 2023 року: «Центральна міська лікарня стає центром трансплантології на Сумщині»

2023 рік став для Центральної міської клінічної лікарні роком трансплантології. У закладі провели забір та пересадку 5 сердець. Також виконано забір трьох печінок та 21 нирки. Одна трансплантація нирки була самостійно здійснена командою сумських лікарів. Інші складні та відповідальні операції з порятунку людського життя виконували спільно з фахівцями столичного Інституту Серця МОЗ України. Директорка Центральної міської лікарні закликає людей, що потребують трансплантації, та потенційних донорів звертатися до лікарні. Наголошує: настав час дарувати життя. Стати в електронну чергу на трансплантацію можуть усі пацієнти, що цього потребують, незалежно від віку та місця проживання. Попереднє обстеження, як і сама операція з пересадки органу, проводиться безкоштовно.

«Ми пишаємося тим, що завдяки нашим здобуткам на рівні України Сумщина вже звучить як центр, де здійснюється не просто забір органів, а пересадка цих органів. У нас укладений договір з Українським центром трансплант-координації щодо трансплантаційної діяльності, нас розглядають як базу», – говорить директорка Центральної міської лікарні Валентина Домінас.

Розвиток потужної бази з пересадки органів в Сумській лікарні – шлях до збереження людського життя. У трансплантології діє незмінне правило: один донор може врятувати чотирьох. Завдяки зусиллям медиків свій шанс на повноцінне життя отримала сумчанка пані Олена, яка через хронічну ниркову недостатність 10 років жила на гемодіалізі. Процедуру, яка не лікує, а лише підтримує життєві функції організму, доводилось проводити тричі на тиждень. Єдиним шансом на порятунок для жінки була пересадка донорського органу, тож вона вирішила стати в електронну чергу на трансплантацію. Вже за кілька місяців Олені зателефонували з Центральної міської клінічної лікарні.

Сумчанка Олена, якій пересадили нирку

«Пацієнтка сама говорить, що менше року стояла на листку, ніколи не очікувала й не сподівалась, що буде проведена та трансплантація. Хворі, які мають хронічну ниркову недостатність мають можливість звернутися в наш лікувальний заклад для того, щоб стати на листок очікування. Людина проходить повне обстеження в нашій лікарні. Це обстеження дороговартісне, але абсолютно безкоштовне для наших пацієнтів, так само як і сама трансплантація. Це все забезпечує держава», – розповідає Валентина Домінас.

І це, запевняє директорка Центральної міської лікарні, лише початок. Мета – аби Сумщина стала осередком трансплантології в Україні, адже донорство – це не про смерть, а про життя, про жертовність і любов.

Делегація ЦМКЛ на конференції з транспланталогії

Задля проведення точної діагностики, якісного лікування та ефективних оперативних втручань у Центральній лікарні Сумської міської ради регулярно підвищують кваліфікацію медичних працівників, закуповують надсучасне обладнання та проводять ремонтні роботи. Так нещодавно коштом міського бюджету було придбано два рентген-апарати та ендоскопічна стійка. Загальна вартість обладнання – понад 18 мільйонів гривень. Заклад вже впроваджує ряд нових проєктів, аби зробити медичну допомогу на Сумщині більш доступною та дієвою.